18 października 2013 2 min to read

Second-hand jako przepis na bycie oryginalnym i modnym

Category : Artykuły, Lumpeksy

Gdy światem mody rządzą znane marki sygnowane nazwiskami projektantów oraz słynne sieciówki, zauważmy ile wokół nas jest sklepików z odzieżą używaną tzw.second-handów. Czyli odzieży z drugiej ręki.

Kupowanie ubrań w sieciówkach jest rzeczywiście wygodne, po prostu wchodzimy do danego sklepu, przymierzamy bluzkę, która często jest w atrakcynej cenie i szybko decydujemy się czy jest warta swojej ceny czy nie.

Ubrania od projektantów to działka dla ludzi zamożnych ceniących sobie ponad wszystko luksus i dobrą jakość materiałów.

A gdyby tak mieć okazję kupowania oryginalnych, markowych, niekiedy sygnowanych nazwiskiem projektanta ubrań za kwoty zaczynające się już od 1 zł? Niewiarygodne a jednak możliwe. Nie wstydźmy się wejść do butiku z używaną odzieżą. W dzisiejszych czasach w większości tego typu sklepów ubrania są prane a nawet prasowane co wyraźnie czuć po zapachu ubrań. Same sklepy nie odstraszają już wystrojem a’la piwnica,czy strych z którego zaraz wybiegnie stado myszy. Warto się przełamać i wejść do sklepu z odzieża z drugiej ręki.

Znajdziemy na tam wiele markowych ubrań, niekiedy również ubrania nowe, posiadające metkę. Lumpeksy są idealnym rozwiązaniem dla osób mających nietypowy rozmiar.

Osoby filigranowe mogą spokojnie znaleźć tam ubrania z działów dziecięcych a nie okreżlonych jako taki.

Sklepy tego typu będą też dobrym rozwiązaniem dla mam. Dzieci wyrastają ze swoich ubranek w szybkim tempie a bluzeczka za którą zapłaciliśmy w sklepie 50 zł nie spreda nam się nawet na aukcjach internetowych za połowe tej kwoty. Więc czy nie warto kupić ubranka dla naszego malucha w second handzie? Ubranka dla dzieci są wyceniane i wisza na wieszakach lub ułożone są w koszach gdzie obowiązuje cena za kilogram ubrań co jest bardzo opłacalne. Zdarzają się okazje, że za kilogram takich ubranek zapłacimy tylko 5 złotycy bo taka obowiązuje stawka danego dnia. Po powrocie do domu okazuje się, że mamy w reklamówce 10 pajacyków, 5 koszulek i 3 pary spodenek za 5 zł. Czy to nie jest wspaniała oszczędność?

Ubranka dla dzieci mimo tego, że były już pewnie wyprane najlepiej wyprać jeszcze 2 razy w 90 stopniach lub nastawić pralkę na program antybakteryjny.

W sklepach tego typu znajdziemy też bieliznę, buty, unikatowe torebki, plecaki, pluszaki do dziecięcych pokojów. Jak również paski do spodni, stroje kąpielowe i różnego rodzaju kocyki czy kapy na łóżko.

Nie bójmy i nie wstydźmy się second handów. To nic złego. W modzie ceni się indywidualność i oryginalny wygląd. A jeśli możemy wyglądać dobrze za niewielkie pieniądze to czemu nie ?

Leave a comment

Newsletter subscribe