24 maja 2016 2 min to read

Jak dobrać koszulę damską do figury?

Category : Artykuły, Lumpeksy

Koszula nie od dziś jest jednym z najbardziej eleganckich elementów ubioru. Może być ona również niezwykle uniwersalna – w zależności od tego, z jakimi dodatkami, spodniami czy butami ją zestawisz, stworzysz zarówno niezwykle profesjonalne, jak i casualowe stylizacje. Każda z nas musi mieć w swojej garderobie choć jedną koszulę, ale żeby dobrze się w niej prezentować, trzeba odpowiednio dobrać ją kolorem i fasonem do figury. O czym należy pamiętać?

Kolor

Wybór mamy tak szeroki, że nie musimy się ograniczać – koszula nie musi się już kojarzyć z bezosobowym, nieciekawym kawałkiem materiału, który mamy na siłę wkładały na nas na oficjalne apele oraz zakończenie i rozpoczęcie roku w szkole. Róż, zieleń, czerwień, pastele – naprawdę jest w czym wybierać. No i oczywiście paski, które niemal nieustannie pozostają w modzie. I jak wiadomo – nie każdej z nas będą dobrze służyć. Jeśli jesteś osobą niską, lepiej zrezygnuj z koszuli w poziome paski. Znacznie lepiej będą się prezentowały ty pionowe, które optycznie wydłużą sylwetkę. Jeśli z kolei jesteś osobą o nieco bardziej obfitych kształtach, lepiej zdecyduj się na paski pionowe.

Materiał

Wiadomo – trzeba wybrać przede wszystkim dobry, taki który pozwoli skórze oddychać. A co jeśli chodzi o sylwetkę? Jeśli jesteś osobą o nieco bardziej obfitych kształtach, lepiej zrezygnuj z bardzo obcisłych, przylegających do ciała materiałów – koszula będzie się wtedy nieestetycznie marszczyć i podwijać.

Kształt dekoltu

Element koszuli, który z pewnością uwielbiają panowie. Koniecznie trzeba jednak z nim uważać, żeby nie zostać odebraną jako osoba zbyt wulgarna i wyzywająca (szczególnie, jeśli wybieramy się w koszuli do pracy). Dekolty w serek będą służyły niskim paniom, które mają do tego dość obfity biust – dzięki temu przyciągniemy uwagę do twarzy i tułowia.

Masywne ręce

Będąc posiadaczką masywnych rąk, koniecznie musisz zwrócić uwagę na to, jakie rękawki ma koszula. W celu zatuszowania niedoskonałości kapitalnie sprawdzą się te motylkowe lub długie. Wybierając krótki rękawek zwróć uwagę, żeby materiał nie wżynał się w skórę – nie będzie się to prezentowało ładnie, a do tego z pewnością będzie bolesne i uciążliwe – podkreślają pracownicy z http://www.kodymody.com.

Kołnierzyk

Na drobnych, filigranowych kobietach doskonale będzie prezentowała się koszula ze stójką. Doskonale sprawdzi się również dla pań, które posiadają niewielki biust – optycznie znacznie go powiększy. Jeśli jednak jesteś osobą wysoką i szczupłą – zdecyduj się na koszulę z wysokim kołnierzem.

Chłopięca sylwetka

Brak wyraźnego wcięcia w talii i mały biust wcale nie muszą być mankamentem, szczególnie przy doborze koszuli. Doskonale będą się prezentować na Tobie taliowane koszule – zapięty lub przewiązany w pasie pasek będzie nie tylko ciekawym dodatkiem, który całkowicie odmieni wygląd Twojej stylizacji, ale również uwidoczni talię.

Większy brzuszek

Jeśli jesteś posiadaczką obfitych kształtów brzucha – nic nie szkodzi i tak dobierzesz dla siebie perfekcyjną koszulę. Kapitalnie sprawdzą się te oversizowe lub lekko rozszerzane. Wybierz do tego taką wykonaną z dobrej jakości, gustownego materiału, a bez problemu stworzysz zarówno elegancką, jak i zwykłą, luźną stylizację.

Leave a comment

Newsletter subscribe